Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec. W meczu finałowym rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie podopieczni Louisa van Gaala rozgromili Werder Brema 4:0.

Pierwszego gola w 35. minucie strzelił Arjen Robben - wykorzystał rzut karny po faulu Pera Mertesackera na Ivicy Oliciu. W 52. Bayern podwyższył na 2:0. W pole karne dośrodkował Robben, piłkę głową przedłużył Daniel van Buyten, a Ivica Olić strzałem z czterech metrów umieścił piłkę w bramce. Dziesięć minut później mistrzowie Niemiec prowadzili już 3:0. Mark van Bommel po ładnej indywidualnej akcji podał do Francka Ribery'ego, a ten pewnym strzałem z 16 metrów pokonał golkipera Werderu. Wynik spotkania w 83. minucie ustalił Bastian Schweinsteiger, wykorzystując precyzyjne podanie Philippa Lahma.

Dla Bayernu Monachium było to już drugie trofeum wywalczone w tym sezonie. W sobotę 22 maja podopieczni Louisa van Gaala będą mieli okazję dołożyć do mistrzostwa Niemiec i Pucharu Niemiec zwycięstwo w Lidze Mistrzów, w której finale zmierzą się z Interem Mediolan.