Pierwsze minuty rywalizacji grupowych rywali polskich piłkarzy z kwalifikacji były wyrównane, a debiutujący w wielkiej imprezie Macedończycy nie sprawiali wrażenia przestraszonych. Po kwadransie schowani nieco za podwójną gardą Austriacy zaczęli atakować odważniej, a w 18. minucie wyprowadzili skuteczny cios.

Crossowe zagranie Marcela Sabitzera świetnie wykorzystał zamykający akcję Stefan Lainer i strzałem głową w tzw. długi róg pokonał Stole Dimitrievskiego.

Kilka minut później macedoński bramkarz uratował swój zespół od straty drugiego gola, kiedy po kolejnym długim podaniu za linię obrony w dogodnej okazji znalazł się Sasa Kalajdzic.

W 28. minucie doszło do wyrównania, choć z przebiegu gry nic na to nie wskazywało. Wybijając piłkę sprzed pola karnego austriacki obrońca trafił w kolegę, piłki na śliskim boisku nie utrzymał w rękach interweniujący daleko od linii Daniel Bachmann, a 37-letni Goran Pandev, jak na lisa pola karnego przystało, znalazł się tam, gdzie powinien i skierował piłkę do pustej bramki. To 38. gol w 120. występie w drużynie narodowej napastnika włoskiej Genoi.

Pierwszy kwadrans po przerwie do wyraźna przewaga Austriaków, którzy momentami zamykali rywali na ich połowie, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Z kolei w 62. i 64. minucie w rolach głównych wystąpili obaj bramkarze - najpierw Bachamann ubiegł w ostatniej chwili Bobana Nikolova, a po drugiej stronie boiska Dimitrevski efektownie obronił strzał głową Michaela Gregoritscha.

Austriacki rezerwowy wniósł sporo ożywienia do gry, co przyniosło skutek w 78. minucie. Grający wcześniej na środku defensywy David Alaba przeniósł się na lewą stronę boiska, podciągnął pod pole karne gości, a po jego dośrodkowaniu Gregoritsch uprzedził macedońskiego bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Strata drugiej bramki nie wpłynęła na obraz gry, gdyż macedońscy debiutanci nie mieli prawdopodobnie siły, by ruszyć do ataku. Za to Austriacy umiejętnie ich skontrowali - tuż przed końcowym gwizdkiem, po akcji dwójkowej z Konradem Leimerem, Marco Arnautovic - inny z rezerwowych - ustalił rezultat na 3:1.

To pierwsze zwycięstwo Austriaków w historii ich występów w ME. Macedończycy na choćby pierwszy punkt muszą poczekać co najmniej do czwartku, kiedy zagrają z ekipą Ukrainy.

Grupa C: Austria - Macedonia Północna 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Stefan Lainer (18-głową), 1:1 Goran Pandev (28), 2:1 Michael Gregoritsch (78), 3:1 Marko Arnautovic (90).

Żółta kartka - Austria: Stefan Lainer. Macedonia Północna: Alexandar Trajkovski, Ezgjan Alioski.

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja). Widzów 13 000.

Austria: Daniel Bachmann - Stefan Lainer, Aleksandar Dragovic (46. Philipp Lienhart), David Alaba, Martin Hinteregger, Andreas Ulmer - Konrad Laimer (90+3. Julian Baumgartlinger), Xaver Schlager (90+4. Stefan Ilsanker), Marcel Sabitzer - Christoph Baumgartner (59. Michael Gregoritsch), Sasa Kalajdzic (59. Marko Arnautovic).

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Boban Nikolov (63. Egzon Bejtulai), Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Visar Musliu (87. Milan Ristovski), Ezgjan Alioski - Enis Bardhi (82. Ivan Trickovski), Arijan Ademi, Elif Elmas - Alexandar Trajkovski (63. Tichomir Kostadinov), Goran Pandev.