Na stadionie w Porto, w ostatnim ćwierćfinałowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy, Czesi sensacyjnie wygrali z Danią 3:0. Teraz w półfinale nasi południowi sąsiedzi zmierzą się z Grecją, która wcześniej wyeliminowała Francję.

Po bezbarwnej pierwszej połowie, Czesi zdobyli bramkę w 49. minucie. Po dośrodkowaniu Poborsky’ego z rzutu rożnego Koller odbił piłkę głową i zdobył gola. Kolejny raz piłka w siatce Duńczyków znalazła się w 63. minucie. Gola zdobył Milan Barosa, który w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad wychodzącym Sorenesenem. A już po dwóch minutach Baros zdobył kolejnego gola dla swojej drużyny.

Jak do tej pory we wszystkich spotkaniach grupowych Czesi musieli gonić przeciwników i odrabiać straty. Nasi południowi sąsiedzi najbardziej obawiali się Włochów, dlatego byli zadowoleni, że w ćwierćfinałach grali właśnie z Duńczykami.