Reprezentacja Polski zremisowała z Serbią 2:2 w ostatnim swoim spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2008. Bramkę w 28. minucie strzelił Rafał Murawski. Autorem drugiego gola był Radosław Matusiak. Po stronie serbskiej bramki strzelili Nicola Żigić oraz Danko Lazovic w 69. i 71. minucie spotkania.

Pierwsze minuty meczu obydwie drużyny poświęciły na przyzwyczajenie się do mokrej murawy na stadionie Crvenej Zvezdy Belgradzie. Na pierwszy atak jako pierwsi zdecydowali się Serbowie. W 12. minucie Milosz Krasic strzelał z kilkunastu metrów i Łukasz Fabiański czubkami palców wybił piłkę ponad bramkę.

Po raz drugi polski bramkarz musiał interweniować po 20 minutach gry, gdy uprzedził Serbów czyhających w polu karnym po rzucie rożnym. Polacy próbowali grać z kontry, ale przez niemal pół godziny – bezskutecznie. Wreszcie w 28. minucie Mariusz Lewandowski zdecydował się na prostopadłe podanie ze środka boiska do wychodzącego na czystą pozycję Rafała Murawskiego, który między dwoma obrońcami zdołał przejąć piłkę, wyszedł na pozycję sam na sam i zdołał pokonać serbskiego bramkarza.

Po stracie gola Serbowie stracili inicjatywę. W końcówce pierwszej połowy trochę się ożywili i dwukrotnie podeszli pod bramkę Fabiańskiego. Drugą połowę Polacy rozpoczęli mocnym akcentem. Matusiak w przerwie zmienił nieskutecznego Grzegorza Rasiaka. Zawodnik Heerenveen zaatakował serbską bramkę, podał do Zahorskiego, ten w polu karnym odegrał z powrotem, a Matusiak, popychany przez jednego z serbskich obrońców, zdołał minąć Avramova i wepchnął piłkę do pustej bramki.

W kilkunastu kolejnych minutach polska drużyna nie miała już tyle szczęścia. Ataki Serbów zaczęły być coraz bardziej groźne i skuteczne, co spowodowało, że bardzo szybko z dwubramkowego prowadzenia Polaków zrobił się remis. W 69. minucie Nikola Zigić głową wbił piłkę do bramki z bliskiej odległości. Minutę później rzucie rożnym, Danko Lazovic także głową posłał piłkę do pustej bramki Fabiańskiego.

Końcówka meczu zrobiła się nerwowa. Serbowie naciskali, Polacy zostali zmuszeni do bronienia się. Robili to skutecznie, dzięki czemu do końca wynik nie uległ już zmianie i "biało-czerwoni" zakończyli grę przeciwko Serbii z jednym punktem.

Żółte kartki: Antonio Rukavina, Danko Lazović, Nikola Zigić (Serbia), Jakub Wawrzyniak, Tomasz Zahorski, Jacek Bąk (Polska).

Mecz z Serbią był ostatnim przystankiem "biało-czerwonych" w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni Leo Beenhakkera wywalczyli awans do Euro 2008 po ostatnim zwycięstwie nad reprezentacją Belgii.

W Porto Portugalia także podzieliła się punktami z Finlandią (0:0). Wynik ten zapewnił podopiecznym Leo Beenhakkera pierwsze miejsce w grupie A na mecie rozgrywek. Na drugim miejscu uplasowała się Portugalia.