Polska zdobyła Wiedeń! „Biało-czerwoni” wygrali z Austrią 3:1 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Po trzech meczach Polacy zajmują drugie miejsce w grupie 6 – punkt więcej ma Anglia.

Prowadzenie dla "biało-czerwonych" zdobył w 10. minucie Radosław Kałużny. Maciej Żurawski mocno strzelił na austriacką bramkę z rzutu wolnego, Alexander Manninger odbił piłkę przed siebie, a zawodnik Bayeru Leverkusen z 7 metrów umieścił piłkę w siatce.

Do wyrównania doprowadził w 30. minucie Markus Schopp, który ograł w polu karnym Tomasza Rząsę i strzałem w długi róg pokonał Jerzego Dudka. W 78. minucie znów mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. Jacek Krzynówek świetnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał niepewnie broniącego Manningera. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, Austriaków "dobił' Tomasz Frankowski, wykorzystując doskonałe podanie Kamila Kosowskiego.

Wczoraj także Walijczycy podejmowali Anglię. Gospodarze nie zdobyli ani jednego punktu, przegrywając 0:2. Bramki dla zespołu Svena Gorana Erikssona zdobyli Frank Lampard i David Beckham, który pokonał bramkarza rywali efektownym strzałem z 25 metrów. Anglicy po tym zwycięstwie awansowali na pozycję lidera tabeli.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Baku, gdzie Azerbejdżan podejmował Irlandię Płn. Obydwie drużyny podzieliły się punktami i zajmują końcowe miejsca w tabeli grupy szóstej. Następna kolejka meczów eliminacyjnych rozegrana zostanie w środę - Polacy grają z Walią.