Wisła Kraków wygrała z Liteksem Łowecz 3:1 (1:0) i awansowała do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie krakowianie wygrali na wyjeździe 2:1. Bohaterem spotkania był Maor Melikson, który zdobył dwie bramki.

Przez pierwsze pół godziny w Krakowie niewiele się działo. Bułgarzy próbowali atakować, ale nie stworzyli stuprocentowej sytuacji. Z kolei Wisła kontrolowała grę i ograniczała się do przeszkadzania Bułgarom. Na lewym skrzydle dobrze radził sobie Junior Diaz, krytykowany po występie w Bułgarii. Tom, czołowy zawodnik Liteksu, nie potrafił znaleźć sposobu na minięcie Kostarykańczyka.

Wiślacy przycisnęli w ostatnich 10 minutach. W 34. minucie po wybornym podaniu Meliksona Genkow znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza, ale nie udało mu się wbić piłki do bramki. Chwilę później po kolejnym doskonałym podaniu Izraelczyka w dogodnej sytuacji znalazł się Kirm. Strzał Słoweńca zdążyli zablokować obrońcy.

W 42. minucie Melikson wymienił piłkę z Małeckim, który z klepki odegrał do wbiegającego w pole karne Izraelczyka. Najlepszy gracz Wisły Kraków strzałem w prawe okienko pokonał bułgarskiego bramkarza.

Od początku drugiej połowy Wisła kontrolowała grę. Sześć minut po wznowieniu gry Małecki potężnie strzelił, ale bramkarz wybił piłkę na róg. W 55. minucie Melikson odebrał piłkę na własnej połowie i ruszył w kierunku bramki przeciwników. W polu karnym próbował mijać z prawej strony bramkarza. Ten zachował się fantastycznie i wybił czubkiem palców piłkę, a piłkarz Wisły przewrócił się. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały, że Vinicius interweniował prawidłowo.

Wisła kontrolowała grę. Mimo to w 69. minucie w zamieszaniu pod bramką Pareiki piłka trafiła do Bodurowa, a ten zdobył kontaktowego gola. Mimo straty bramki piłkarze "Białej gwiazdy" nie oddali inicjatywy. Gra się zaostrzyła, Bułgarzy ograniczyli się do przeszkadzania i faulowania. Po jednym z nieczystych zagrań Jelenkowić ujrzał czerwoną kartkę. W 86. minucie Wisła postawiła kropkę nad "i" - trzecią bramkę zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Wilk i zapewnił awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Wisła Kraków - Litex Łowecz 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maor Melikson (42.), 2:0 Melikson (56., karny), 2:1 Bodurow (69.), 3:1 Wilk (86.)

Wisła Kraków: Pareiko, Lamey (86' Jovanović), Jaliens, Chavez, Diaz, Sobolewski, Nunez, Małecki (74' Wilk), Melikson (84' Paljić), Kirm, Genkov

Litex Łowecz: Vinicius, I. Milanow (72' Codo), Nikolow, Bodurow, Zanew, G. Milano, Jelenkovicz, Tom, Janev (62' Cwetkow), Cwetanov (52' Todorow), Thiago

Sędzia: Firat Avdinur (Turcja).

Widzów: 23 300