Stołeczna Legia pokonała u siebie Górnika Zabrze 3:2. Zwycięstwo i 3 punkty dają mistrzom Polski awans na szóste miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. To pierwszy tryumf piłkarzy Dariusza Wdowczyka od pięciu meczów. Zwycięstwo zanotował także łódzki ŁKS.

Wydawało się, że stołeczna drużyna po serii porażek – dwóch ligowych i dwóch w eliminacjach Ligi Mistrzów – wreszcie zaliczy efektowne zwycięstwo. Goście jednak nie dali za wygraną. 15 minut przed końcem spotkania świetnym strzałem głową popisał się Tomasz Moskal, zaś w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rzut karny wykorzystał Artur Prokop.

W pozostałych sobotnich meczach 5. kolejki łódzki Widzew zremisował 1:1 z Arką Gdynia, takim samym wynikiem zakończył się mecz w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podzieliła się punktami z Koroną Kielce. Trzy punkty wędrują natomiast na konto łódzkiego ŁKS, który pokonał na wyjeździe Odrę Wodzisław 2:1.

Po dwóch dniach 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy na czele tabeli wciąż jest GKS Bełchatów. Za nim plasuje się ŁKS Łódź, który do tej pory zgromadził 10 punktów. Taki sam dorobek ma krakowska Wisła, która w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z poznańskim Lechem.