Trwa dobra passa Wisły Kraków. Po ligowym, wyjazdowym zwycięstwie nad Polonią Warszawa, triumfie w ćwierćfinale PP nad Jagiellonią Białystok, "Biała Gwiazda" okazała się lepsza od Pogoni Szczecin. Drużyna Tomasza Kulawika wygrała 2:0 po golach Radosława Sobolewskiego i Cwetana Genkowa.

Do przerwy mający zdecydowaną przewagę krakowianie powinni prowadzić co najmniej trzema golami. Zdobyli tylko jednego. W 37. minucie po strzale Radosława Sobolewskiego piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Wcześniej, w 18. minucie piłka znalazła się w siatce drużyny ze Szczecina, ale sędzia uznał, że strzelający Rafał Boguski był na spalonym.

W drugiej połowie krakowianie nie atakowali już z takim animuszem i szczecinianie mieli szanse, aby wyrównać. W 69. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Takafumi Akahoshi, ale Sergei Pareiko z trudem wybił piłkę na róg.

Wiślacy kropkę nad "i" postawili w 82. minucie. W okolicy środka boiska piłkę wywalczył Radosław Sobolewski. Podał ją na skrzydło do Patryka Małeckiego, który popędził w kierunku bramki Pogoni. Po jego zagraniu wzdłuż linii końcowej boiska skutecznym strzałem popisał się Cwetan Genkow.

Po tym meczu Wisła zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce. Pogoń jest trzynasta.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Radosław Sobolewski (37), 2:0 Cwetan Genkow (82)

Żółte kartki: Radosław Sobolewski, Ivica Iliev, Kew Jaliens, Cezary Wilk (Wisła) - Adam Frączczak (Pogoń).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Kew Jaliens - Patryk Małecki, Cezary Wilk, Radosław Sobolewski, Ivica Iliev (67. Cwetan Genkow), Łukasz Burliga (46. Kamil Kosowski) - Rafał Boguski (83. Michał Chrapek).

Pogoń Szczecin: Dusan Pernis - Julien Tadrowski, Maciej Dąbrowski (46. Peter Hricko), Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Adrian Budka, Wojciech Golla (75. Robert Kolendowicz), Maksymilian Rogalski, Edi Andradina, Mateusz Lewandowski (58. Takafumi Akahoshi) - Adam Frączczak.