W inauguracyjnym meczu wiosennej części piłkarskiego sezonu Zagłębie Lubin w bardzo zimowej atmosferze pokonało Pogoń Szczecin 3:0. Bramki strzelili Bartosz Rymaniak, Szymon Pawłowski i Michal Papadopulos. W drugim z piątkowych spotkań Polonia Warszawa zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1.

Mimo że właśnie rozpoczęła się runda wiosenna, to na boisku w Lubinie panowała typowa zima. Murawę pokrywała minimalna warstwa świeżego śniegu, który padał przez cały mecz. Linie boiska były doskonale widoczne, ale w takich warunkach zawodnikom obu drużyn nie grało się łatwo.

Zagłębie chciało szybko ustawić ten mecz i to się piłkarzom trenera Pavla Hapala udało. Już w 9. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Małkowski, głową piłkę uderzył Bartosz Rymaniak, a Radosław Janukiewicz nie miał szans. Po kolejnym kwadransie zrobiło się 2:0. Tym razem w polu karnym sfaulowany został Michal Papadopulos, a jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Szymon Pawłowski. Pogoń zrewanżowała się zaledwie dwoma celnymi strzałami na bramkę Michała Gliwy. Najwięcej "wiatru" pod bramką Lubinian robił Takafumi Akahoshi.

W drugiej połowie Pogoni nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki. Trafili za to piłkarze Zagłębia, którzy wyprowadzili zabójczą kontrę. Adrian Błąd obsłużył dokładnym podaniem Papadopulosa i zrobiło się 3:0.

Polonia zremisowała z Lechią

W drugim meczu zmierzyły się Polonia Warszawa i Lechia Gdańsk. "Czarne Koszule" zimą przeszły rewolucję. Z klubu odeszli między innymi Władimir Dwaliszwili, Łukasz Teodorczyk, Tomasz Brzyski, Dorde Cotra, czy Marcin Baszczyński. W Lechii nie ma już czołowego strzelca Ekstraklasy Abdou Razacka Traore.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie bramki padły w samej końcówce. W 83. minucie trafił dla Lechii Piotr Wiśniewski, a pięć minut później wyrównał Miłosz Przybecki.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Rymaniak (9-głową), 2:0 Szymon Pawłowski (23-karny), 3:0 Michal Papadopulos (81-głową).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Żółte kartki: Łukasz Hanzel, Adam Banaś (Zagłębie) - Przemysław Pietruszka, Adam Frączczak (Pogoń).

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak, Boris Godal, Adam Banaś, Costa Nhamoinesu - Maciej Małkowski, Łukasz Hanzel (80. Kamil Wilczek), Jiri Bilek, Robert Jeż, Szymon Pawłowski (73. Adrian Błąd) - Michal Papadopulos (86. Damian Kowalczyk).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Hernani, Emil Noll, Adam Frączczak (85. Takuya Murayama) - Takafumi Akahoshi, Przemysław Pietruszka, Edi Andradina, Robert Kolendowicz (74. Mateusz Lewandowski), Maksymilian Rogalski - Tomasz Chałas (46. Donald Djousse).

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Piotr Wiśniewski (83), 1:1 Miłosz Przybecki (88).

Żółte kartki: Vytautas Luksa (Polonia) - Mohammed Rahoui, Piotr Wiśniewski (Lechia).