Wisła Kraków zremisowała 2:2 z Piastem Gliwice w sobotnim meczu piłkarskiej ekstraklasy. "Biała Gwiazda" mocno ograniczyła swoje szanse na awans do czołowej ósemki.

Gospodarze przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego i pauzującego za kartki Łukasza Bruligi. Trener Maciej Stolarczyk liczył, że do składu wróci Jakub Błaszczykowski, ale kapitan zespołu też nie był jeszcze gotowy do gry.

Mecz lepiej zaczęli goście i już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie. Joel Valencia podał do Tomasza Jodłowca, a ten posłał piłkę nad poprzeczką. Krakowianie odpowiedzieli siedem minut później. Marko Kolar minął już nawet bramkarza Piasta, ale jeszcze podał do wbiegającego w pole karne Sławomira Peszki. Strzał skrzydłowego Wisły okazał się jednak niecelny.

W 19. minucie Vukan Savicevic sfaulował Jorge’a Feliksa około 25 metrów przed bramką Wisły. Patryk Dziczek kopnął mocno z wolnego, piłka jeszcze skozłowała przed Mateuszem Lisem, który w fatalnym stylu przepuścił ją do siatki. Chwilę później bramkarz Wisły zrehabilitował się za poprzednią interwencję broniąc strzał Martina Konczkowskiego.

W 33. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Piotr Parzyszek. Szymon Marciniak podyktował "jedenastkę" dopiero po analizie na monitorze. Frantisek Plach znakomicie wyczuł intencję Rafała Pietrzaka i sparował piłkę na rzut rożny. To było jednak tylko odroczenie wyroku. Z kornera dośrodkował Savicevic, a Matej Palcic głową posłał piłkę do siatki.

W końcówce pierwszej połowy groźniej atakowali goście, a bliski powodzenia był Konczkowski. Przegrał on jednak pojedynek z Lisem. W 49. minucie w pole karne Piasta wpadł Kolar, strzelił jednak wprost w wychodzącego Placha.

W 57. min gospodarze objęli prowadzenie i to znowu za sprawą duetu Savicevic-Palcic. Czarnogórzec dośrodkował z prawego skrzydła, a Słoweniec głową wpakował piłkę do siatki.

Za moment krakowianie, a konkretnie Rafał Boguski, pokonał Placha, lecz arbiter nie uznał tego trafienia odgwizdując spalonego.

Potem obydwa zespoły prowadziły otwartą grę, ale szczęście uśmiechnęło się do gliwiczan. Lis nie wyłapał prostego dośrodkowania i Pietrzak został zmuszony do wybicia piłki na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera piłka spadła pod nogi Michala Papadopulosa, który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

W końcówce lepsze okazje mieli goście. Lis obronił mocny strzał z dystansu Dziczka, a Tomasz Jodłowiec minimalnie spudłował oddając strzał głową w doliczonym czasie gry.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Patryk Dziczek (18-wolny), 1:1 Matej Palcic (34-głową), 2:1 Matej Palcic (57-głową), 2:2 Michal Papadopulos (79).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Maciej Sadlok, Vullnet Basha.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 26 010.

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Matej Palcic, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Rafał Boguski (87. Paweł Brożek), Vullnet Basha, Krzysztof Drzazga (90+3. Artur Balicki), Vukan Savicevic, Sławomir Peszko (77. Kamil Wojtkowski) - Marko Kolar.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa (66. Gerard Badia), Aleksandar Sedlar, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Patryk Dziczek, Tomasz Jodłowiec - Martin Konczkowski, Joel Valencia (87. Tom Hateley), Jorge Felix - Piotr Parzyszek (63. Michal Papadopulos).