Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali z Legią Warszawa 1:0 w meczu 27. kolejki ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ostatnie zajmuje Arka Gdynia, która przegrała z Odrą Wodzisław 1:2.

Po niespodziewanej porażce Wisły Kraków z Koroną Kielce mecz Ruchu z Legią nabrał szczególnego charakteru. Zwycięzca mógł nie tylko przybliżyć się do europejskich pucharów, ale też zachować szanse na tytuł mistrzowski. Mecz w Chorzowie nie rozczarował kibiców. Obie drużyny stworzyły dobre, szybkie widowisko, choć padła tylko jedna bramka. W 47. minucie z prawej strony dośrodkował Wojciech Grzyb, piłka trafiła do Arkadiusza Piecha, który strzałem głową pokonał Jana Muchę. Legia kilka razy mogła doprowadzić do wyrównania, ale w bramce chorzowian świetnie spisywał się Krzysztof Pilarz. Dzięki wygranej Ruch wyprzedził Legię i w tabeli zajmuje trzecie miejsce.

Na dole tabeli w coraz gorszej sytuacji znajduje się Arka Gdynia. Piłkarze Dariusza Pasieki przegrali w Wodzisławiu z Odrą 1:2. Prowadzenie gospodarzom dał Piotr Piechniak, który strzałem zza pola karnego pokonał Norberta Witkowskiego. Po przerwie wyrównał Bartosz Ława - w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Onyszką okazał się lepszy. Decydujący gol padł w 71. minucie. Marcin Dymkowski wykorzystał świetną wrzutkę Brasilii i zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Odra zdobyła ważne trzy punkty i znajduje się poza strefą spadkową. Arka zamyka tabelę i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli też piłkarze z Gliwic. Piast wygrał w Gdańsku z Lechią 1:0, a jedyną bramkę zdobył Bartosz Iwan. Ta wygrana była potrzebna Piastowi, który walczy o utrzymanie. Zwycięstwo Piasta przewidzieli bukmacherzy, którzy nie przyjmowali zakładów na to spotkanie.

Trzy punkty zdobyła także warszawska Polonia. "Czarne Koszule" wygrały z Jagiellonią Białystok 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Daniel Gołębiewski, a wynik meczu ustalił Tomasz Jodłowiec.