Lechia zasłużenie pokonała na PGE Arenie Wisłę Kraków 1:0 w drugim meczu inauguracyjnej kolejki rundy rewanżowej piłkarskiej ekstraklasy. Tym samym gdańszczanie zrewanżowali się gościom za poniesioną 17 sierpnia wyjazdową porażkę 1:3.

W ekipie gospodarzy w wyjściowym składzie pojawiło się trzech pozyskanych w przerwie zimowej zawodników - ofensywny pomocnik Sebastian Mila oraz boczni obrońcy Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak. W zespole "Białej Gwiazdy" nie było żadnego takiego gracza.

I właśnie Wojtkowiak miał spory udział w zdobyciu zwycięskiej bramki. W 54. minucie prawy obrońca gdańskiego zespołu otrzymał podanie od Macieja Makuszewskiego i spod linii końcowej wycofał piłkę do Piotra Grzelczaka, który uderzeniem po ziemi z 10 metrów pokonał Michała Buchalika. Był to pierwszy gol strzelony w tym roku na boiskach ekstraklasy.

Cztery minuty później Lechia przeprowadziła kolejną groźną akcję - Grzelczak zagrał do Kevina Friesenbichlera, ale austriackiego napastnika w ostatniej chwili zablokował Richard Guzmics. Z kolei w 66. minucie Mila posłał piłkę z rzutu wolnego tuż obok słupka.

Biało-zieloni, którzy przez całe spotkanie mieli wyraźną przewagę, już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie. W 34. minucie groźnie, ale nad poprzeczką, uderzył Wojtkowiak, a za chwilę jeszcze lepszej sytuacji nie wykorzystał Grzelczak - jego strzał z ośmiu metrów obronił były bramkarz Lechii Buchalik.

Wyżej notowana Wisła całkowicie w Gdańsku rozczarowała. Krakowianie, którzy skoncentrowani byli głównie na defensywie, nie oddali do przerwy żadnego strzału. Z kolei w drugiej połowie goście tylko raz zagrozili bramce Lechii - w 81. minucie po zagraniu Pawła Brożka z bliska niecelnie uderzył Rafał Boguski.

W 88. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był po rzucie rożnym Mavroudis Bougaidis, ale piłka po jego uderzeniu z 16 metrów trafiła w słupek.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Piotr Grzelczak (54).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Piotr Grzelczak, Bruno dos Santos Nazario. Wisła Kraków: Łukasz Garguła, Arkadiusz Głowacki.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 14˙363.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk - Grzegorz  Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mavroudis Bougaidis, Jakub Wawrzyniak - Maciej Makuszewski (74. Bruno dos Santos Nazario), Mateusz Możdżeń, Daniel Łukasik, Sebastian Mila (90+1. Gerson), Piotr Grzelczak - Kevin Friesenbichler (76. Antonio Colak).

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Maciej Jankowski (62. Emmanuel Sarki), Dariusz Dudka (69. Mariusz Stępiński), Alan Uryga, Semir Stilic, Łukasz Garguła (46. Rafał Boguski) - Paweł Brożek.