Piłkarze Cracovii w piątkowym spotkaniu ekstraklasy, które rozegrano na ich stadionie, przegrali z Zagłębiem Lubin 1:2. Pierwsza, wyrównana połowa bardzo długo była nudna. Ciekawiej zrobiło się w ostatnich minutach przed przerwą.

Hubert Wołąkiewicz i Arkadiusz Woźniak /PAP/Jacek Bednarczyk /PAP

W 42. minucie, po składnej akcji Zagłębia, przed szansą zdobycia gola stanął Krzysztof Piątek. Jednak Grzegorz Sandomierski, który wybiegł z bramki na dwunasty metr, na tyle utrudnił mu strzał, że piłka nie wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry Piotr Polczak, w polu karnym Cracovii sfaulował wspomnianego Krzysztofa Piątka. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Filip Starzyński.

Po rozpoczęciu drugiej połowy "Pasy" ruszyły do zdecydowanego ataku. W 51. min. skiksował obrońca z Lubina, będący kilka metrów od własnej bramki. Blisko zdobycia gola był Erik Jendrisek, ale dobrze zachował się Martin Polacek. Musiał jednak wyciągać piłkę z siatki trzy minuty później. Wtedy to podanie z głębi pola otrzymał rezerwowy Boubacar Dialiba. Mimo, że trzech piłkarzy z Dolnego Śląska starało się odebrać mu piłkę, ten celnie strzelił z linii pola karnego.

Zagłębia nie załamała utrata gola. Za sprawą Łukasza Janoszka lubinianie ponownie wyszli na prowadzenie w 63. min. Zawodnik ten zmarnował świetną okazję do zdobycia bramki w 56. min., ale w tym przypadku wykorzystał gapiostwo obrońców Cracovii, którzy pozwolili mu na spokojne oddanie strzału z 16 m.

W końcówce spotkania krakowianie mieli przygniatająca przewagę, ale nie potrafili nawet zremisować.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Filip Starzyński (45+2-karny), 1:1 Boubacar Dialiba (54), 1:2 Łukasz Janoszka (63).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Bartosz Kapustka, Deleu, Dariusz Zjawiński. KGHM Zagłębie Lubin: Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 8 605.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Łukasz Zejdler - Jakub Wójcicki (73. Anton Karaczanakow), Mateusz Cetnarski, Damian Dąbrowski, Bartosz Kapustka (72. Dariusz Zjawiński), Erik Jendrisek - Marcin Budziński (46. Boubacar Dialiba).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski - Łukasz Janoszka (76. Krzysztof Janus), Adrian Rakowski (59. Łukasz Piątek), Filip Starzyński, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak - Krzysztof Piątek (85. Michal Papadopulos).