Piłkarze Wisły Kraków w piątkowym spotkaniu ekstraklasy na własnym stadionie bezbramkowo zremisowali z Legią Warszawa. Przed jego rozpoczęciem w składzie gospodarzy doszło do zmiany. Zamiast Pawła Brożka w podstawowym zestawieniu znalazł się Mateusz Zachara.

Rafał Boguski i Michał Pazdan /PAP/Jacek Bednarczyk /PAP

Wprawdzie optyczną przewagę miała "Biała Gwiazda", ale więcej groźnych akcji skonstruowała Legia. Wiśle długo udało się trzymać piłkarzy mistrza Polski z dala od własnej bramki. W 28. minucie Miroslav Radovic kapitalnie podał do wbiegającego w pole karne Aleksandara Prijovica. Gdyby ten dobrze przyjął piłkę, zapewne byłoby 0:1, a tak jedyną korzyścią dla Legii był rzut rożny.

W 52. minucie po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego Thibaulta Moulina groźnie "główkował" Michał Pazdan. 21 minut później zespół z Warszawy był ponownie blisko zdobycia gola. Tym razem błąd przy rozegraniu kornera popełniła Wisła. Piłka trafiła do Prijovica, który przebiegł z nią prawie całe boisko, ale ostatecznie Maciej Sadlok zdołał ją wybić na róg.

Siedem minut przed końcem za zagranie ręką w polu karnym Adama Hlouska sędzia podyktował "jedenastkę". Jednak strzał Denisa Popovica obronił Arkadiusz Malarz.

Legia jeszcze dwa razy bliska była zdobycia gola - w 88. minucie kiedy to głową uderzył Michaił Aleksandrow oraz w doliczonym czasie gry. Wówczas piłkę wybił stojący na linii bramkowej Boban Jovic.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:0

Żółta kartka - Wisła Kraków: Denis Popovic, Adam Mójta, Boban Jovic. Legia Warszawa: Michał Pazdan, Guilherme, Jakub Czerwiński, Łukasz Broź.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 19 477.

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jovic, Richard Guzmics, Maciej Sadlok, Adam Mójta - Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Denis Popovic, Mateusz Zachara, Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Michał Pazdan (78. Jakub Rzeźniczak), Adam Hlousek - Guilherme, Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Miroslav Radovic (64. Kasper Hamalainen) - Nemanja Nikolic (81. Michaił Aleksandrow), Aleksandar Prijovic.