Polonia Warszawa przegrała z Widzewem Łódź 1:2 w meczu 19. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Komplet punktów wywalczyło za to Podbeskidzie, które ograło Zagłębie Lubin 1:0. Punktami podzieliły się Cracovia i Jagiellonia.

Widzew zaskoczył w Warszawie Polonię. Wicelider tabeli do przerwy przegrywał już 0:2, a mogło być nawet gorzej. W 16. minucie do siatki trafił debiutujący w lidze Ben Dhifallaha, który wykorzystał błąd Michała Gliwy. Bramkarz Polonii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wypuścił piłkę z rąk, a dopadł do niej właśnie Tunezyjczyk. Kilkanaście minut później piłkę do własnej siatki wpakował Tomasz Brzyski. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Wladimir Dwaliszwili.

Bez goli w Krakowie

Mecz Cracovii z Jagiellonią zakończył bezbramkowym remisem. To z pewnością nie ucieszyło żadnego z trenerów, bo obie drużyny zajmują miejsca w dole tabeli. Mimo braku bramek mecz mógł się podobać. Szczególnie w drugiej połowie kibice obejrzeli ciekawe widowisko. Aktywny był Nika Dżalamidze, który trafił w poprzeczkę, dobrą sytuację zmarnował Grzegorz Rasiak. W drużynie "Pasów" sporo ożywienia wprowadziło wejście na boisko Aleksjejsa Visnjakovsa. Łotysz najpierw był bliski asysty - niestety do wyłożonej jak na tacy piłki nie dobiegł Sebastian Szałachowski - a później przegrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem "Jagi".

Podbeskidzie lepsze od Zagłębia

Z punktów cieszyli się także w Bielsku-Białej. Beniaminek pokonał zamykające tabelę Zagłębie Lubin po trafieniu Sebastiana Ziajki. Pomocnik Podbeskidzia wykorzystał w 32. minucie dośrodkowanie Dariusza Łatki, przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem w długi róg pokonał Aleksandra Ptaka. W drugiej połowie optyczną przewagę miało Zagłębie, ale "Miedziowi" nie potrafili przedrzeć się przez obronę gospodarzy, którzy ograniczyli się do kontrataków. Emocje mieliśmy dopiero pod koniec spotkania. Najpierw Ziajka trafił w słupek, a później świetny strzał Mouhamadou Traore fantastycznie obronił Richard Zajac. Było to czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo Podbeskidzia, które przynajmniej do jutra będzie zajmować 5. miejsce w tabeli. Zespół Roberta Kasperczyka wyprzedza m.in. Wisłę, czy Lecha.