Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 4:0 w meczu 19. Kolejki Ekstraklasy. Bezbramkowy remis utrzymał się zaledwie przez 40 sekund. Śląsk kończył mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę otrzymał Dariusz Pietrasiak.

Nie minęła nawet minuta spotkania, a Marian Kelemen musiał wyciągać piłkę z siatki. Podanie Daniela Ljuboi przejął co prawda Dariusz Pietrasiak, ale popełnił błąd - podarował futbolówkę Januszowi Golowi. Pomocnik Legii znalazł się w sytuacji "sam na sam" i bez kłopotów strzelił bramkę.

W 10. minucie Śląsk był bliski wyrównania. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Sebastiana Milę głową uderzył Jarosław Fojut. Dusan Kuciak minął się z piłką, ale na linii bramkowej zatrzymał ją Rafał Wolski. Tyle szczęścia nie mieli gospodarze. Po chwili po rzucie rożnym dla Legii zza pola karnego uderzał Nacho Novo. Kemelen zdołał odbić piłkę i obronić dobitkę Gola. Ten jednak po raz kolejny dopadł do piłki i podwyższył na 2:0.

W 34. minucie Śląsk wpadł w jeszcze większe problemy. Pietrasiak sfaulował Ljuboje wychodzącego "sam na sam" z Kelemenem i obejrzał czerwoną kartkę. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i... trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Słowaka. Legioniści mogli przed przerwą prowadzić nawet wyżej, ale Kelemen wybronił strzały Novo i Michała Kucharczyka.

Po przerwie tempo gry wyraźnie siadło. Śląsk dość niemrawo próbował zdobyć przynajmniej honorową bramkę. Legioniści próbowali co prawda zdobyć kolejne bramki, choć już z nieco mniejszym animuszem. Udało się w 69. minucie. Rafał Wolski dośrodkował z rożnego, a niepilnowany na piątym metrze Inaki Astiz strzałem głową pokonał Kelemena po raz czwarty.

Do końca meczu rezultat się już nie zmienił. Śląsk utrzymał pozycję lidera, ale jego przewaga nad drugą Legią stopniała do dwóch punktów.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4 (0:3)

0:1 Gol 1

0:2 Gol 13

0:3 Ljuboja 36

0:4 Astiz 68

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

Żółte kartki: Elsner, Sobota, Mraz (Śląsk) - Wolski, Astiz, Żyro (Legia).

Czerwona kartka: Pietrasiak (Śląsk).

Śląsk: Kelemen - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Mraz - Stevanović (40. Voskamp), Mila, Elsner (64. Dudek), Kaźmierczak, Cetnarski (46. Socha) - Sobota.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak - Novo (59. Żyro), Gol, Rzeźniczak, Wolski (81. Żurek), Kucharczyk (72. Radović) - Ljuboja.