Lechia Gdańsk po czwartym z rzędu zwycięstwie - tym razem z Koroną Kielce 2:0 - co najmniej do połowy września pozostanie liderem piłkarskiej ekstraklasy.

Oba gole dla gospodarzy uzyskał Flavio Paixao i z dorobkiem pięciu dogonił prowadzącego w klasyfikacji strzelców Czecha Zdenka Ondraska z Wisły Kraków. Portugalczyk w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a w drugiej po podaniu Jakuba Araka z bliska sfinalizował kontratak "biało-zielonych".

Lechia, jedyna nadal niepokonana drużyna w tym sezonie, w siedmiu spotkaniach wywalczyła 17 punktów i obecnie o pięć wyprzedza Lecha Poznań, Jagiellonię Białystok, Piasta Gliwice oraz KGHM Zagłębie Lubin. Wszystkie te drużyny w tej kolejce zagrają w sobotę bądź niedzielę.
Korona, która w czterech poprzednich występach zdobyła 10 punktów, z dorobkiem 11 jest wciąż siódma.

W drugim piątkowym spotkaniu Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Czekający na pierwszą wygraną w sezonie "Portowcy" prowadzili od 50. minuty po trafieniu Radosława Majewskiego, a w 71. wyrównał z rzutu karnego Hiszpan Igor Angulo.

Zespół ze Szczecina po przerwie na mecze reprezentacji będzie już mógł skorzystać z Michała Żyry. Były piłkarz Legii Warszawa został do końca sezonu wypożyczony do Pogoni z angielskiego Wolverhampton Wanderers.