Ważne zwycięstwo w Kielcach odniosła w piątek Legia Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży rozegrali najlepsze w tym sezonie spotkanie i w meczu 10. kolejki Ekstraklasy 4:1 pokonali Koronę Kielce. Bohaterem tego widowiska był Michał Kucharczyk, który zapisał na swoim koncie bramkę i efektowną asystę.

Przewaga legionistów od początku spotkania nie ulegała dyskusji, a dobrą grę w pierwszych minutach golem udokumentował właśnie Kucharczyk. Po tym trafieniu na moment przebudziła się Korona, a w 28. minucie wyrównał Pavol Stano, ale o dalszym przebiegu gry przesądziła czerwona kartka, którą po faulu na Miroslavie Radoviciu ujrzał Zbigniew Małkowski. Rzut karny na gola zamienił Ivica Vrdoljak, a w drugiej połowie kolejne bramki dorzucili powracający do składu Legii, podobnie jak Jakub Wawrzyniak, Maciej Iwański oraz jeden z najlepszych na boisku, Miroslav Radović.

Bohater meczu: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)

Młody napastnik gości zagrał doskonałe spotkanie. Świetnie radził sobie ze słabo dysponowanymi stoperami Korony i bardzo dobrzy zgrywał piłkę do partnerów oraz dochodził do dogodnych sytuacji strzeleckich. Zapisał na swoje konto gola i asystę przy trafieniu Iwańskiego.

Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk (7), 1:1 Pavol Stano (28), 1:2 Ivica Vrdoljak (35-karny), 1:3 Maciej Iwański (65), 1:4 Miroslav Radović (88-głową).

Żółta kartka - Korona Kielce: Vlastimir Jovanović, Paweł Golański. Legia Warszawa: Ariel Borysiuk, Marcin Komorowski. Czerwona kartka - Korona Kielce: Zbigniew Małkowski (31-faul).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Hernani, Pavol Stano, Jacek Markiewicz - Paweł Sobolewski, Tomasz Nowak (34. Radosław Cierzniak), Vlastimir Jovanović, Maciej Korzym (63. Kamil Kuzera) - Maciej Tataj (77. Krzysztof Gajtkowski), Edi Andradina.

Legia Warszawa: Kostiantyn Machnowskyj - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz (41. Jakub Wawrzyniak) - Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk (82. Alejandro Ariel Cabral), Manu, Sebastian Szałachowski (57. Maciej Iwański) - Michał Kucharczyk.