Wynikiem 1:1 zakończył się rozgrywany w Zabrzu mecz pomiędzy miejscowym Górnikiem a Pogonią Szczecin. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Zachara i Mateusz Matras.

Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać kibicom i skończyć... różnym wynikiem. Początek należał do miejscowych, którzy szybko objęli prowadzenie. Co prawda najpierw spudłował z kilku metrów Bartosz Iwan, ale potem wraz z kolegami rozmontował zupełnie obronę Pogoni i Mateusz Zachara mógł wbiec z piłką do pustej bramki rywali.

Strata gola zrobiła wrażenie na szczecinianach. Pod bramką Górnika bywało groźnie, raz piłka wpadła nawet do siatki, ale ze spalonego. Kiedy obrońca zabrzan Błażej Augustyn trafił w poprzeczkę rywali, wydawało się, że jego zespół zakończy tę część spotkania mocnym akcentem. Tymczasem zrobili to goście. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym dużym spokojem wykazał się Mateusz Matras i doprowadził do remisu. Gdyby chwilę potem Rafał Murawski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Górnika byłoby 1:2.

Po przerwie Pogoń nie dała się już zepchnąć pod własną bramkę i pierwsza zaatakowała. Remis najwyraźniej nie zadowalał żadnej z drużyn, bo między zawodnikami parę razy doszło do solidnych spięć. Sytuacji bramkowych było jednak mało, bowiem z obu stron brakowało dokładnego zakończenia akcji.

Gospodarze w ostatnich 17 minutach musieli sobie poradzić w osłabieniu, bo czerwoną kartkę za faul na Murawskim zobaczył ich doświadczony stoper Augustyn. Mimo to mogli prowadzić, gdyby celniej strzelił z bardzo dobrej pozycji wprowadzony w drugiej połowie na boisko Słowak Robert Jeż.

"Portowcy" bezskutecznie próbowali do końca wykorzystać liczebną przewagę i wynik meczu, po raz pierwszy rozgrywanego przy nowych jupiterach budowanego stadionu, już się nie zmienił.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Zachara (8), 1:1 Mateusz Matras (42).

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk - Roman Gergel, Adam Danch, Armin Cerimagic (65. Robert Jeż), Bartosz Iwan (76. Ołeksandr Szeweluchin), Łukasz Madej (83. Konrad Nowak), Rafał Kosznik - Mateusz Zachara.