Piłkarze Adama Nawałki przedłużyli passę meczów bez porażki. Górnik pokonał na własnym stadionie GKS Bełchatów 2:0 po golach Mariusza Przybylskiego i Aleksandra Kwieka. Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

"Górnicy" byli zdecydowanymi faworytami. W tym sezonie drużyna Adama Nawałki jako jedyna oprócz Legii Warszawa jest niepokonana. Z kolei nękany kłopotami GKS Bełchatów jechał do Zabrza po porażce z Polonią Warszawa aż 0:5. Te dysproporcje było widać na boisku. Zabrzanie oddali w tym meczu 19 strzałów, w tym 8 celnych. Bełchatowianie zrewanżowali się 8 strzałami, zaledwie 2 z nich były celne.

Pierwszą bramkę już w 12. minucie zdobył głową Mariusz Przybylski. Po krótko rozegranym rzucie rożnym na piąty metr dośrodkował Seweryn Gancarczyk, tam czekał już Przybylski. Jeżeli GKS chciał odrabiać straty to chęci z pewnością zmniejszyła czerwona kartka dla Macieja Wilusza. Obrońca z Bełchatowa pierwszą żółtą kartkę obejrzał w 22. minucie, a drugą w 30.

W drugiej połowie grający w przewadze Zabrzanie nie zepchnęli gości do rozpaczliwej obrony. Tylko raz udało się pokonać Adam Stachowiaka. Tym razem z końcowej linii dośrodkował po ziemi Arkadiusz Milik, a piłkę z metra do pustej bramki skierował Aleksander Kwiek. Później gospodarze zwolnili tempo gry i nie próbowali za wszelką cenę zdobyć trzeciej bramki. Przebudzili się za to piłkarze z Bełchatowa. Zagrali odważniej, ale zaowocowało to jedynie jedną dobrą akcją Tomasza Wróbla.

Górnik dzięki zwycięstwu przynajmniej do jutra będzie zajmował 2. miejsce w tabeli. Zabrzanie mają już 20 punktów. GKS nadal z 4 "oczkami" na koncie.

Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Przybylski (12-głową), 2:0 Aleksander Kwiek (56)

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Krzysztof Mączyński. PGE GKS Bełchatów: Maciej Wilusz. Czerwona kartka za drugą żółtą - PGE GKS Bełchatów: Maciej Wilusz (30)

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 3˙000.

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michał Bemben, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (64. Konrad Nowak) - Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek (72. Mateusz Zachara), Krzysztof Mączyński, Prejuce Nakoulma (81. Maciej Bębenek) - Arkadiusz Milik.

PGE GKS Bełchatów: Adam Stachowiak - Adrian Basta, Maciej Szmatiuk, Szymon Sawala, Maciej Wilusz - Raul Gonzalez (81. Mikołaj Grzelak), Piotr Piekarski (73. Alan Stulin), Kamil Wacławczyk, Grzegorz Baran, Łukasz Madej - Tomasz Wróbel