Piłkarze Cracovii pokonali w poniedziałkowym spotkaniu Lechię Gdańsk 3:0. Zespół z północy Polski prawie całe spotkanie grał w dziesiątkę. W 6. min. czerwoną kartkę zobaczył Michał Mak.

Zawodnik Cracovii Deniss Rakels (P) walczy o piłkę z Gersonem Ferreirą (L) z Lechii Gdańsk /PAP/Jacek Bednarczyk /PAP

Zawodnik Lechii w okolicy środka boiska starł się z Deleu. Obaj znaleźli się na murawie, przy czym szybciej zaczął wstawać "Pasiak". Mak, jeszcze leżąc, uderzył nogą w głowę piłkarza Cracovii, za co sędzia kazał mu udać się do szatni.

Wydarzenie to ustawiło spotkanie. Zdecydowaną przewagę posiadała Cracovia i tylko kwestią czasu było, kiedy obejmie prowadzenie. Stało to się dopiero w 59. minucie. Po podaniu z głębi pola piłka trafiła do Bartosza Kapustki. Po jego strzale Marko Maric tak odbił piłkę, że ta trafiła do Denissa Rakelsa. Strzał tego ostatniego był celny.

Cztery minuty później, po jednej z nielicznych akcji gdańszczanie byli bliscy zdobycia gola. Jednak jedyną korzyścią dla nich z szarży Sławomira Peszki był rzut różny.

Na 20 minut przed końcem spotkania było 2:0. Wówczas Łukasz Zejdler dośrodkował z lewej strony, a ładnym, skutecznym strzałem popisał się Mateusz Cetnarski. W 83. min. Erik Jendrisek opanował piłkę w polu karnym po czym strzałem z sześciu metrów pokonał Marica.

W lipcu w pierwszej kolejce ekstraklasy krakowianie pokonali w Gdańsku Lechię 1:0. Wówczas gola zdobył Piotr Polczak.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Deniss Rakels (59), 2:0 Mateusz Cetnarski (70), 3:0 Erik Jendrisek (83).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Piotr Polczak, Miroslav Covilo. Lechia Gdańsk: Neven Markovic. Czerwona kartka - Lechia Gdańsk: Michał Mak (6-faul).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 6 367.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (60. Łukasz Zejdler) - Deniss Rakels (85. Krzysztof Szewczyk), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka (77. Mateusz Wdowiak) - Erik Jendrisek.

Lechia Gdańsk: Marko Maric - Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Gerson , Neven Markovic - Sławomir Peszko, Aleksandar Kovacevic, Ariel Borysiuk, Sebastian Mila (84. Grzegorz Kuświk), Michał Mak - Maciej Makuszewski (69. Jakub Wawrzyniak).