Norweg Tarjei Boe wygrał w Oberhofie niedzielny bieg biathlonowego Pucharu Świata na 15 kilometrów ze startu wspólnego. W rywalizacji pań na 12,5 kilometra najlepsza okazała się Szwedka Helena Ekholm.

Boe, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, dobiegł do mety o 2,4 sekundy szybciej od swojego kolegi z reprezentacji, Emila Hegle Svendsena. Trzeci był z kolei Rosjanin Iwan Czerezow. Wśród trzydziestu zawodników, którzy wzięli udział w zawodach zabrakło reprezentantów Polski.

W biegu kobiet na starcie stanęła z kolei Agnieszka Cyl, zaprezentowała jednak fatalną formę strzelecką. Pomyliła się aż siedmiokrotnie i ze stratą do Heleny Ekholm wynoszącą ponad 4 minuty zajęła 27. pozycję. Szwedka na finiszu okazała się natomiast lepsza od Niemki Andrei Henkel oraz Rosjanki Swietłany Slepcowej.