Otylia Jędrzejczak była druga na 200 m stylem motylkowym, a Paweł Korzeniowski zajął takie samo miejsce w wyścigu na 200 m stylem dowolnym podczas pływackich zawodów przedolimpijskich w Pekinie.

Jędrzejczak uzyskała czas 2.10,18 i przegrała z Japonką Hoshi Natsumi - 2.08,55. Trzecie miejsce na tym dystansie zajęła Choi Hye Ra z Korei Płd. - 2.10,47.

Z kolei Korzeniowski uzyskał rezultat 1.48,76 i był o 0,25 wolniejszy od Niemca Paula Biedermanna. Na trzeciej pozycji uplasował się najszybszy w eliminacjach Chińczyk Lin Zhang - 1.48,92.

W innych piątkowych finałach zwyciężyli: Niemka Britta Steffen na 100 m stylem dowolnym (54,73), Chińczyk Feng Shi na 100 m stylem motylkowym (53,43), niemiecka sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem zmiennym (3.44,40) oraz Chinki w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym (8.09,50).

Zawody "China Open" są pierwszymi na olimpijskim basenie, zwanym "Wodnym sześcianem". Obiekt otwarto w poniedziałek. Otylia Jędrzejczak, trzykrotna medalistka olimpijska z Aten, oceniła, że basen robi dobre wrażenie, choć woda jest za ciepła; za gorąco jest także w szatniach.

Olimpijską pływalnię otaczają trybuny mogące pomieścić 17 tys. widzów. Podczas igrzysk rozdane zostaną tu 42 komplety medali, łącznie z trofeami z pływania synchronicznego i piłki wodnej.