Hiszpan Joaquim Rodriguez z ekipy Katiusza wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków. Liderem pozostał Kolumbijczyk Sergio Henao. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka stracili do czołowej grupki 23 sekundy.

Rodriguez, który odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe, wyprzedził Holendra Bauke Mollemę i Brytyjczyka Simona Yatesa. Na piątej pozycji uplasował się Henao, a na siódmej - kolejny Kolumbijczyk, wielki faworyt wyścigu Nairo Quintana. W pierwszej grupce, uformowanej na ostatnich podjazdach przed metą, przyjechało 12 zawodników.

Kwiatkowski i Majka nie zdołali utrzymać się z najlepszymi i finiszowali w drugiej grupce. Polacy spadli do drugiej dziesiątki w klasyfikacji generalnej, obaj tracą do lidera pół minuty.

W piątek kolarze przejadą odcinek z Eibar do Aia. Wyścig zakończy się w sobotę w tej drugiej miejscowości jazdą indywidualną na czas na odcinku 18,3 km.