Marta Domachowska przegrała pojedynek z Venus Williams w ćwierćfinale turnieju WTA Tour w Seulu. Najwyżej rozstawiona w tej imprezie tenisistka pokonała Polkę w dwóch setach: 6:2, 6:3.

Trwający 79 minut pojedynek obfitował w wiele niewymuszonych błędów. Venus Williams, była liderka rankingu WTA, popełniła w sumie dziewięć podwójnych błędów serwisowych. Domachowska trzy mniej. Obie tenisistki zaliczyły po 3 asy serwisowe. Polka miała problemy z przełamaniem serwisu rywalki, sama zaś 6 razy traciła swoje podanie.

Dochodząc do ćwierćfinału, Marta Domachowska pokonała kolejno Włoszkę Albertę Brianti (6:3, 6:2) i Francuzkę Severine Bremond (7:5, 6:2). Występ w deblu zakończyła na pierwszej rundzie porażką z Japonkami Ayumi Moritą i Junri Namigata (7:5, 5:7 super tie-break 7:10). W deblu Polka grała w parze z włoską zawodniczka Flavią Pennatta, które w półfinale gry pojedynczej zmierzy się właśnie z Vanus Williams.