W norweskim Hamar Konrad Niedźwiedzki zajął drugie, a Zbigniew Bródka trzecie miejsce w wyścigu na 500 metrów Mistrzostw Europy w wieloboju łyżwiarzy szybkich. Triumfował Norweg Havard Boekko. Jan Szymański był szósty, a Piotr Puszkarski dziesiąty wśród 31 startujących. Warto podkreślić, że komplet czterech zawodników, poza Polską, mogła jeszcze wystawić tylko Holandia.

Na 5000 metrów najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Szymański, który zajął ósmą lokatę. 12. rezultat uzyskał Niedźwiedzki, Bródka był 15., a Puszkarski uplasował się na 22. miejscu. Dwaj ostatni mogą być jednak zadowoleni ze swoich występów, bowiem poprawili rekordy życiowe. Bródka pobił swój najlepszy wynik o 0,99 s, pokonując dystans w czasie 6.34,18, a Puszkarski (6.42,79) poprawił swój rekord życiowy o niemal 4,29 s.

Najlepiej w rywalizacji kobiet na 500 metrów spisała się Katarzyna Bachleda-Curuś sklasyfikowana na piątym miejscu. Natalii Czerwonce przypadła 12. pozycja, a klubowa koleżanka tej pierwszej Luiza Złotkowska była 13. Najszybsza była broniąca tytułu Ireen Wuest. Holenderka wygrała także rywalizację na 3000 metrów, wyprzedzając rodaczkę Yvonne Nautę oraz Czeszkę Martinę Sablikovą. Bachleda-Curuś zajęła na tym dystansie dziewiąte miejsce, Czerwonka - 13., a Złotkowską sklasyfikowano na 14. pozycji.

Dziś w ostatnim dniu mistrzostw kobiety wystartują na dystansie 1500 i 5000 m, a mężczyźni na 1500 i 10000 metrów. Losowanie par czasami sprawia niespodzianki - po godz. 14 na 1500 metrów w ósmej parze wystartuje Niedźwiedzki... z Bródką.