Skrzydłowy Manchesteru United Angel Di Maria został uznany przez argentyńskich dziennikarzy najlepszym piłkarzem tego kraju, występującym poza granicami Argentyny w 2014 roku. Wśród zawodników z argentyńskiej ligi zwyciężył Lucas Pratto z Velez Sarsfield.

W mijającym roku Di Maria triumfował - jeszcze w barwach Realu Madryt - w Lidze Mistrzów, a z reprezentacją dotarł do finału mistrzostw świata, w którym Argentyńczycy przegrali 0:1 po dogrywce z Niemcami. 26-letni piłkarz nie mógł jednak wystąpić w końcówce brazylijskiego turnieju z powodu kontuzji.

W gronie zawodników ligi argentyńskiej triumfował grający na pozycji napastnika Lucas Pratto. 26-latka czeka prawdopodobnie zmiana barw klubowych - z argentyńskiego Velez Sarsfield ma przenieść się do brazylijskiego Atletico Mineiro za - jak twierdzą tamtejsze media - pięć milionów dolarów.