Wisła Kraków piłkarskim mistrzem Polski dzięki zwycięstwu Lecha Poznań nad Groclinem w Poznaniu 2:1! W 2. minucie meczu padła pierwsza bramka dla Lecha Poznań. Na drugą trzeba było poczekać do 83. minuty. Groclin zdobył się na odpowiedź w 90. minucie meczu.

Pierwszego gola dla gospodarzy po błyskawicznej akcji strzelił Rafał Murawski po podaniu Zająca. W 31. minucie meczu boisko opuścił zawodnik Lecha Ivan Djurdjevic, ukarany czerwoną kartką za dwa faule na Majewskim i Ivanovskim.

Na drugą bramkę Lech Poznań czekał do 83. minuty meczu. Gola strzelił Bandorowski. Na stadionie w Poznaniu padła jeszcze jedna brmka. Honorowego gola dla Groclinu po fatalnym błędzie Kotorowskiego strzelił Muszalik.

Poznaniacy awansowali na drugą pozycję i są na najlepszej drodze, by zakończyć sezon tylko za Wisłą Kraków.

Tytuł Mistrza dla Białej Gwiazdy!

11. w historii mistrzostwo Polski dla Wisły Kraków stało się faktem. W tym sezonie krakowska drużyna miała najmocnjeszy skład i niemal od samego początku rozgrywek była głównym i jednymym kandydatem do tytułu. W niedzielnym derbowym meczu z Cracovią żadnej fety na staionie Wisły nie będzie. Kibice nie zostaną wpuszczeni na murawę. Obchody odzyskania tytułu mistrza Polski odbędą się 10. maja, tuż po zakończeniu ostatniego ligowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Składy obu drużyn:

Lech Poznań: Kotorowski - Kucharski, Bosacki, Wojtkowiak, Djurdjevic - Murawski, Bandrowski, Cueto - Zając, Reiss - Rengifo

Groclin: Przyrowski - Mynar, Junisoglu, Kumbev, Sokołowski - Piechniak, Świerczewski, Majewski, Lato - Ivanovski, Sikora