Irlandczyk Dan Martin wygrał w Mur-de-Bretagne szósty etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Piąte miejsce zajął Rafał Majka. Żółtą koszulkę lidera zachował Belg Greg van Avermaet.

Dan Martin wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Tour de France /PAP/EPA

Martin, specjalizujący się w wyścigach klasycznych ze stromymi końcówkami, wykorzystał swoje atuty, atakując około 1200 metrów przed "kreską". Na mecie wyprzedził o sekundę Francuza Pierre'a Rogera Latoura oraz o trzy sekundy grupę 14 zawodników, na czele której przyjechali Hiszpan Alejandro Valverde, Francuz Julian Alaphilippe i Majka.

Polak awansował w klasyfikacji generalnej z dziesiątego na dziewiąte miejsce.