Drużyny z Hiszpanii odniosły 3 zwycięstwa w pierwszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu UEFA. Rewanże odbędą się za tydzień. Prawie pewna awansu do półfinału może być tylko drużyna Osasuny Pampeluna, która w Leverkusen pokonała miejscowy Bayer 3:0.

Broniąca trofeum Sevilla, która ma wciąż szansę na tytuł mistrza kraju i zdobycie Pucharu Hiszpanii, pokonała Tottenham Hotspur 2:1.

Goście już w drugiej minucie gry zdobyli bramkę po strzale Robbiego Keane'a, ale jeszcze przed przerwą hiszpańska ekipa wyrównała i objęła prowadzenie. Najpierw rzut karny wykorzystał reprezentant Mali Frederick Kanoute, a później bramkarza gości pokonał Rosjanin Aleksander Kierżakow. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i gospodarze wygrali 2:1.

W trakcie pierwszej połowy oraz przed meczem doszło do starć kibiców z Anglii z policją. Fani Tottenhamu obrzucili porządkowych wyrywanymi krzesełkami. By przywrócić porządek policja użyła siły.

Już w pierwszej minucie meczu w Leverkusen trafił do bramki Bayeru Javier Cuellar z Osasuny Pampeluna. W drugiej połowie kolejne gole dla gości zdobyli David Lopez i Kameruńczyk Pierre Webo. Porażka 0:3 w pierwszym spotkaniu – najwyższa w historii występów w europejskich pucharach przed własną publicznością – do minimum ogranicza szanse Bayeru na awans do półfinału.

Trzecie zwycięstwo dla Hiszpanii odniósł w czwartek Espanyol Barcelona, który na własnym stadionie wygrał z Benficą Lizbona 3:2. Gospodarze po 60 minutach prowadzili już 3:0, ale w za sprawą reprezentantów Portugalii Nuno Gomesa i Simao Sabrosy stracili dwa gole w dwie minuty. Do remisu goście doprowadzić jednak nie zdołali.

Goli nie oglądali kibice w Alkmaar. Miejscowy klub AZ zremisował z Werderem Brema i to niemiecki klub, który w tym sezonie rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, będzie faworytem rewanżu.