Brazylia, która jest gospodarzem turnieju piłkarskiego Copa America, pokonała w meczu otwarcia Wenezuelę 3:0. W drugim spotkaniu grupy B Kolumbia wygrała z Ekwadorem 1:0.

Wenezuela po wykryciu w sobotę wśród zawodników ośmiu przypadków zakażenia koronawirusem przystąpiła do meczu osłabiona i obrońcom tytułu nie sprawiła większego problemu.

Prowadzenie Brazylii w 23. minucie dał Marquinhos, który trafił z bliska po rzucie rożnym. W 64. z rzutu karnego podwyższył Neymar, a w 89. wynik ustalił Gabriel Barbosa.

Natomiast Kolumbii wygraną dał gol Edwina Cardony po koronkowo rozegranym rzucie wolnym tuż przed przerwą.

Problemy z organizacją Copa America 2021

Brazylia została organizatorem mistrzostw Ameryki Południowej dopiero 31 maja, zastępując Argentynę i Kolumbię, które zmagają się z pandemią Covid-19, a ten drugi kraj dodatkowo z kryzysem społeczno-politycznym. Z powodu organizacyjnych problemów z rywalizacji wycofały się zaproszone ekipy Kataru i Australii.

Copa America z udziałem tylko dziesięciu drużyn jest rozgrywana po raz pierwszy od 1991 roku. Uczestników podzielono na dwie grupy po pięć zespołów, a do fazy pucharowej awansują aż po cztery z każdej.

Finał ma się odbyć 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.