Trener reprezentacji Daniel Castellani ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski na tegoroczne mecze Ligi Światowej. W reprezentacji zabrakło miejsca dla rozgrywającego Delecty Bydgoszcz Pawła Woickiego.

Woicki jest jedynym siatkarzem z drużyny mistrzów Europy, którego zabrakło w kadrze na Ligę Światową. Trener Castellani zdecydował, że na pozycji rozgrywającego szansę gry dostaną Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga i Łukasz Żygadło. Jestem wdzięczny Woickiemu za zaangażowanie w ubiegłym sezonie, ale teraz chcę skorzystać z możliwości wypróbowania innych zawodników - tłumaczył Castellani.

W kadrze nie ma także kilku innych bardzo znanych siatkarzy. Zabrakło choćby Łukasza Kadziewicza, który bardzo dobrze spisuje się w lidze rosyjskiej. W Lidze Światowej nie zagra również wracający do formy po ciężkiej kontuzji Sebastian Świderski. Castellani uważa, że jest zbyt wcześnie na jego grę w LŚ. Co do Kadziewicza, trener chce sprawdzić systemy gry, w których główne role przypadają innym zawodnikom.

Castellani powołał dwóch debiutantów - środkowego Jastrzębskiego Węgla Patryka Czarnowskiego i przyjmującego Asseco Resovii Mateusza Mikę. Po przewie spowodowanej kontuzjami do drużyny wracają Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. Polacy zagrają w Lidze Światowej w grupie D, w której są również Niemcy, Argentyna i Kuba. Start na początku czerwca.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki LŚ:

- rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło

- środkowi: Patryk Czarnowski, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Daniel Pliński

- przyjmujący: Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski

- atakujący: Marcel Gromadowski, Piotr Gruszka, Jakub Jarosz, Mariusz Wlazły

- libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski