Była żona Paula McCartneya Heather Mills musiała pożegnać się z marzeniami o medalu przyszłorocznej paraolimpiady w Soczi. Dawna partnerka gwiazdy zespołu The Beatles nie została włączona do reprezentacji Wielkiej Brytanii ze względu na nieprzepisową protezę.

Już dwa lata temu 45-letnia obecnie Mills udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że za cel obrała sobie zdobycie złota igrzysk paraolimpijskich w Soczi w narciarstwie alpejskim. W maju 2011 roku na lodowcu w Karyntii, gdy trenowała w towarzystwie znanej słoweńskiej zawodniczki Tiny Maze, uległa wypadkowi i doznała kontuzji barku. Po wyleczeniu urazu angielska modelka, która 18 lat wcześniej straciła lewą nogę (kończynę amputowano od kolana) w wypadku samochodowym, wróciła jednak do ćwiczeń.

Okazało się jednak, że proteza, której używa obecnie znana także z działalności charytatywnej Mills, nie jest zgodna z przepisami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Była żona słynnego muzyka nie najlepiej przyjęła tę decyzję. Jak poinformował rzecznik prasowy MKP Craig Spence, nakrzyczała na szefową działu narciarskiego w komitecie Sylvanę Mestre, zwracając się do niej: Nie wiesz, z kim zadarłaś. Zamienię twoje życie w piekło. Mills grozi za to kara.

Mimo kalectwa, 45-letnia Angielka jako pierwsza osoba z protezą kończyny wzięła udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami".

(j.)