Borussia Dortmund pewnie pokonała TSG Hoffenheim 3:1 w rozegranym na Signal Iduna Park spotkaniu 19. kolejki Bundesligi. O zwycięstwie mistrzów Niemiec nie przesądzili tym razem Polacy. Zespół do wygranej poprowadzili Shinji Kagawa i Kevin Grosskreutz. Asystę zanotowałm jednak Jakub Błaszczykowski.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Japończyk Shinji Kagawa - w 16. i 55. minucie, gdy efektownym zagraniem piętą obsłużył go Grosskreutz. Sam Niemiec trafił natomiast w 31. minucie, gdy doskonałą asystę zaliczył Błaszczykowski. Swoje okazje miał w meczu także Robert Lewandowski, ale z jego strzałami dobrze radził sobie Tom Starke. Do ostatniego gwizdka na murawie pozostał Łukasz Piszczek, natomiast pozostała dwójka Polaków została w 77. minucie zmieniona przez Lucasa Barriosa i Ivana Perisicia.

W innym meczu Bundesligi w podstawowym składzie FC Kaiserslautern zagrał Jakub Świerczok, który spędził na boisku 74 minuty i został w tym czasie ukarany żółtą kartką. Zespół Polaka zremisowały 2:2 z FC Augsburg. Obie bramki dla Kaiserslautern strzelił Florian Dick. Na wygraną Borussii zwycięstwem odpowiedział z kolei Bayern Monachium, który wygrał 2:0 z VfL Wolfsburg. Bramki dla Bawarczyków zdobyli Mario Gomez i Arjen Robben. W pozostałych spotkaniach Werder Brema zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1, a Hamburger SV pokonał Herthę Berlin 2:1.