W sobotę rozegranych zostało sześć spotkań 26. kolejki Bundesligi. Przez ponad 70 minut na sensację zanosiło się na Allianz-Arena w Monachium, gdzie Bayern podejmował SC Freiburg. Gospodarzom dwoma golami zwycięstwo zapewnił jednak Arjen Robben.

Goście prowadzili od 31. minuty po bramce Cedrika Makiadiego i dopiero w drugiej połowie "Bawarczykom" udało się odrobić stratę. Bohaterem spotkania został Arjen Robben, który na listę strzelców wpisał się w 76. i 83. minucie, a tym samym zapewnił swojej drużynie powrót na pozycję lidera.

Jakub Błaszczykowski zagrał 65. minut w wygranym przez jego Borussię Dortmund 4:1 meczu z VfL Bochum. Gole dla zwycięzców zdobyli Sebastian Kehl, Mohamed Zidan oraz Lucas Barrios, który popisał się dwoma trafieniami.

W podstawowym składzie FC Koeln w przegranym 0:1 meczu z FSV Mainz zagrał Adam Matuszczyk. Reprezentant młodzieżówki w 62. minucie został zmieniony przez Zorana Tosicia.

Kolejną porażkę poniosła także Hertha Berlin. Tym razem lepsze od "Starej Damy" okazało się FC Nuernberg. Na prowadzenie w 36. minucie drużynę z Berlina wyprowadził Theofanis Gekas, ale w drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść, po bramkach Alberta Bunjaku i Angelosa Charisteasa, przechylili goście. W podstawowym składzie Herthy pojawił się Łukasz Piszczek, a w 77. minucie na boisku zastąpił go Artur Wichniarek.

VfL Bochum - Borussia Dortmund 1:4 (0:2)