Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 3:1 wicemistrza Niemiec - Schalke 04 Gelsenkirchen, w meczu 4. kolejki Bundesligi. Do wysokiego zwycięstwa przyczynili się Polacy - Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w sezonie, natomiast Jakub Błaszczykowski dorzucił asystę.

Po raz kolejny fantastyczny występ w barwach Borussii Dortmund zaliczył Shinji Kagawa, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Przy drugiej bramce Japończyka asystę zaliczył Jakub Błaszczykowski. W 74. minucie spotkania na placu gry pojawił się Robert Lewandowski, który zmienił... Kagawę. Polak potrzebował dwunastu minut aby podwyższyć na 3:0. W 81. minucie na boisku mieliśmy trzech reprezentantów Polski, gdyż Joergen Klopp zdecydował się wpuścić Łukasza Piszczka za zmęczonego Lucasa Barriosa. Wynik spotkania w na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił Klas Jan Huntelaar. Borussia odniosła pewne i jednocześnie niespodziewane zwycięstwo na trudnym terenie w Gelsenkirchen.

W innych, niedzielnych spotkaniach Bayer Leverkusen zremisował bezbramkowo z FC Nurnberg, natomiast także remisem, lecz bramkowym zakończyła się konfrontacja pomiędzy beniaminkiem St Pauli a Hamburgerem SV (1:1).