Brazylia pokonała Chorwację 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Liverpoolu. W wielkim stylu do gry po kontuzji wrócił Neymar, który zdobył jedną z bramek. Obie drużyny przygotowują się do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Neymar po bramce w towarzyskim meczu z Chorwacją /PETER POWELL /PAP/EPA

Neymar w lutym doznał skręcenia stawu skokowego i złamania kości śródstopia w meczu francuskiej ekstraklasy. Zgodnie z zapowiedzią selekcjonera Tite w niedzielę zagrał połowę meczu.

Napastnik Paris Saint-Germain na boisku pojawił się po przerwie, a na listę strzelców wpisał się w 69. minucie. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalił Roberto Firmino.

Po sparingu z Chorwacją "Canarinhos" czeka jeszcze towarzyska potyczka z Austrią za tydzień w Wiedniu. Na mistrzostwach świata Brazylia zagra w grupie E z Kostaryką, Serbią i Szwajcarią.

Chorwacja natomiast w piątek sprawdzi formę grupowego rywala Polski - Senegalu. W MŚ piłkarze z Bałkanów rywalizować będą w grupie D z Argentyną, Islandią oraz Nigerią.