Sensacji nie było. Brazylia na stadionie w Monachium pokonała 2:0 reprezentację Australii. Dzięki temu zwycięstwu „Canarinhos” zapewnili sobie awans do 1/8 finału mundialu.

Podopieczni Carlosa Alberto Parreiry w pierwszej połowie meczu nie byli w stanie poważniej zagrozić defensywie Australijczyków. Dopiero 3 minuty po przerwie „obudził z letargu” drużynę Brazylii Adriano, który zdobył pierwszą bramkę w meczu.

Austaliczycy nie przestraszyli się jednak utytułowanych rywali i odważnie atakowali „Canarinhos”. Brakowało im jednak szczęścia pod bramką Didy. Niewykorzystane okazje zemściły się w końcówce meczu. W 90. minucie drugiego gola dla Brazylii zdobył Fred.

Mimo porażki ekipa Australii zajmuje drugie miejsce w tabelii grupy F i do awansu do kolejnej rundy wystarczy im remis w spotkaniu z Chorwacją.