Fatalnie spisali się polscy piłkarze w towarzyskim meczu z Hiszpanią w Murcji. Już w 12. minucie spotkania David Villa strzelił pierwszą bramkę podopiecznym Franciszka Smudy. Trzy minuty później wynik podwyższył na 2:0 David Silva. W drugiej połowie spotkania było jeszcze gorzej.

W 52. minucie piłkę posłał do bramki Tomasza Kuszczaka Xabi Alonso, a siedem minut później kolejną bramkę dołożył Cesc Fabregas. Później przypomniał o sobie Fernando Torres - piąty gol padł w 76. minucie, a szósty - w wykonaniu Rodrigueza - w 81. minucie.

Najlepiej byłoby przemilczeć to spotkanie, ale może to i dobrze, że lanie na stadionie w Murcji stało się faktem. Budowana przez Franciszka Smudę reprezentacja na Euro 2012 przekonała się na własnej skórze, jak wiele jeszcze przed nią pracy.

Ciężko napisać cokolwiek o meczu, w którym grała tylko jedna drużyna. I tylko Kuszczaka szkoda. Niby nie popełnił żadnego błędu, a kolejny mecz w kadrze może spisać na straty.

6:0 z Polską zapewne zrobi wrażenie na rywalach Hiszpanii w finałach mistrzostw świata. To najwyższa porażka Polaków od...50 lat.