Carol Ann Duffy napisała wiersz specjalnie dla Davida Beckhama. Pochodząca ze Szkocji poetka jest wielką fanką futbolu - a zwłaszcza angielskiego pomocnika. Chwyciła za pióro, gdy tylko usłyszała o jego kontuzji ścięgna Achillesa.

W jej wierszu Beckham jest przedstawiony właśnie jako Achilles, starożytny heros, którego jedynym słabym punktem była pięta. Beckham mnie zainspirował, ponieważ podobnie jak Achilles jest bohaterem, tyle że kultury popularnej - przyznała poetka. Kiedy dowiedziałam się, że "Becks" nie zagra w mistrzostwach świata, po prostu się popłakałam. Uważam, że to wielka strata dla całej kadry angielskiej - dodała.

Beckham zerwał ścięgno Achillesa w niedzielnym meczu włoskiej ekstraklasy z Chievo Werona. Piłkarz przeszedł operację w fińskim Turku, wyszedł już ze szpitala i odleciał ze Skandynawii prywatnym samolotem. Będzie miał możliwość powrotu do gry dopiero za pół roku. A to oznacza, że nie zagra na mistrzostwach świata w RPA.

Carol Ann Duffy pytana o to, czy ma nadzieję, że piłkarz przeczyta jej wiersz, odparła: Myślę, że on woli kopać piłkę, niż czytać poezję.