Piłkarze Bayernu Monachium pokonali VfL Bochum 3:1 i są bardzo blisko zdobycia mistrzostwa Niemiec. Ich główni rywale z Schalke 04 Gelsenkirchen przegrali z Werderem Brema 0:2.

Dobra passa Bayernu trwa. We wtorek podopieczni Louisa van Gaala rozgromili w półfinale Ligi Mistrzów Olympique Lyon 3:0 i awansowali do finału tych rozgrywek. Teraz pokonali rywali z Bochum i są o krok od wygrania Bundesligi. Bohaterem spotkania z Bochum był Thomas Muller - zdobył wszystkie trzy bramki dla Bayernu. Pierwsza padła już w 18. minucie. Philipp Lahm dograł piłkę do Mullera, a ten pięknym strzałem umieścił ją w bramce rywala. Dwie minuty później było już 2:0. Muller wykorzystał podanie Francka Ribery'ego i pokonał Philippa Heervagena. Trzeci gol padł w 69. minucie, a honorową bramkę dla Bochum wbił Christian Fuchs w 85. minucie.

Bayern wygrał, a swojej szansy nie wykorzystało Schalke. Piłkarze z Gelsenkirchen przegrali na własnym boisku z trzecim w tabeli Werderem Brema 0:2. Tym samym ich szanse na dogonienie Bayernu zmalały niemal do zera. Tymczasem Werder jest już niemal pewny gry w Lidze Mistrzów. Nad czwartym w tabeli Bayerem Leverkusen ma dwa punkty przewagi, a do końca rozgrywek została tylko jedna kolejka.

Bayer zremisował u siebie z Herthą Berlin 1:1. Gola dla gości strzelił Brazylijczyk Raffael, zaś do wyrównania doprowadził Manuel Friedrich strzelając gola główką. Taki wynik sprawia, że zespół z Berlina, w którego barwach grają Artur Wichniarek i Łukasz Piszczek, po 13 latach opuszcza szeregi Bundesligi.

Na piątym miejscu w tabeli znajduje się Borussia Dortmund. W meczu z Wolfsburgiem Borussia zremisowała 1:1. Jakub Błaszczykowski grał do 72. Minuty.