Real Madryt znokautowany na Santiago Bernabeu. Barcelona pokonała Królewskich aż 6:2. Jako pierwsi skuteczny szturm na bramkę przypuścili gospodarze. Już w 14. minucie spotkania Higuain zdobył gola dla Realu. Kibice niedługo cieszyli się jednak z prowadzenia swojej drużyny. Trzy minuty później wyrównał Henry, a po kolejnych trzech na 1:2 wynik podwyższył Puyol.

W 35. minucie meczu celnym strzałem popisał się Messi i na przerwę piłkarze Barcelony schodzili z dwubramkową przewagą. Honor Królewskich próbował jeszcze ratować Sergio Ramos, który w 57. minucie spotkania zdobył dla Realu drugiego gola. Jednak dwie minuty później kolejnym celnym strzałem popisał się Henry, a w 75. minucie sztukę tę powtórzył Messi. Ostatecznie na siedem minut przed końcem spotkania wynik na 2:6 ustalił Pique.