Piłkarze Barcelony, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Hiszpanii, wygrali w przedostatniej kolejce w derbach z Espanyolem 2:0 i mają 97 punktów. Jeśli wygrają ostatni mecz, wyrównają rekord Realu Madryt z zeszłego roku i osiągną granicę 100.

Pierwszego gola dla "Blaugrany" zdobył w 14. minucie Chilijczyk Alexis Sanchez, a pod koniec spotkania wynik ustalił Pedro Rodriguez. Gospodarze grali od 80. minuty w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Ghańczyk Wakaso Mubarak.

Mistrz Hiszpanii zachował czyste konto po raz pierwszy od 13 kwietnia, kiedy pokonał 1:0 Levante. Nad drugim w tabeli Realem Madryt ma 15 punktów przewagi, bowiem ten zremisował w San Sebastian 3:3.

"Królewscy" po godzinie gry prowadzili z walczącym o czwarte miejsce z Realem Sociedad 2:0 po golach Argentyńczyka Gonzalo Higuaina i Jose Callejona. W 78. minucie był już jednak remis. Najpierw z rzutu karnego straty zmniejszył kapitan zespołu z Kraju Basków Xabi Prieto, a wyrównał Francuz Antoine Griezmann.

Kilkadziesiąt sekund później ponowne prowadzenie gościom dał Niemiec Sami Khedira, ale piłkarze Sociedad nie poddali się. W doliczonym przez arbitra czasie gry trafili do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po chwili jednak Xabi Prieto zdołał wyrównać. Była to ostatnia akcja meczu.

Valencia blisko Ligi Mistrzów

Ważny krok w stronę awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów wykonali piłkarze Valencii, którzy pokonali przed własną publicznością Granadę 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie najlepszy strzelec gospodarzy Roberto Soldado.

"Nietoperze" mają dwa punkty przewagi nad Realem Sociedad i w ostatniej kolejce rozstrzygnie się, który z tych zespołów zakończy sezon w pierwszej czwórce i wystąpi w eliminacjach LM. W przypadku remisu punktowego wyżej sklasyfikowany będzie klub z San Sebastian, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Ciekawie wygląda także sytuacja na dole tabeli. Cztery drużyny: Mallorca (33 pkt), Real Saragossa, Celta Vigo (po 34) i Deportivo La Coruna (35) zagrożone są spadkiem, ale każda z nich może się jeszcze uratować.

38. kolejkę zaplanowano na sobotę 1 czerwca. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 21.