Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z kosowską Dritą Gnjilane 2:0 (2:0) i awansowali do ostatniej, 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy. W niej zmierzą się u siebie z azerskim Karabachem Agdam.

Debiut na ławce trenerskiej Legii Czesława Michniewicza nie wypadł co prawda bardzo okazale, ale jego podopieczni bez problemów pokonali niżej notowanego rywala.

Gospodarze od początku mieli przewagę, a blisko zdobycia gola byli już w 15. minucie, kiedy z rzutu wolnego Serb Filip Mladenovic trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Legia prowadzenie objęła dziewięć minut później. Tym razem Mladenovic dośrodkowywał w pole karne, a Paweł Wszołek ubiegł obrońcę i wpakował piłkę do siatki.

W 43. minucie na 2:0 podwyższył Tomas Pekhart. Czech trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego... Mladenovica.

W drugiej połowie bramki już nie padły. Legia nie forsowała tempa i kontrolowała wydarzenia na boisku. Jej prowadzenie nawet przez moment nie było zagrożone.

Drita z Legią mogła zmierzyć się już w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale w rundzie wstępnej w rywalizacji z Linfield FC została ukarana walkowerem za zbyt późne wykrycie zakażenia koronawirusem w swoich szeregach. Z mistrzem Irlandii Północnej "Wojskowi" wygrali 1:0.

Później mistrz Polski uległ Omonii Nikozja 0:2 i pucharową rywalizację kontynuuje w Lidze Europy. Karabach natomiast w 3. rundzie eliminacji LM został wyeliminowany przez norweskie Molde FK.

W eliminacjach drużyny rozgrywają tylko po jednym spotkaniu zamiast rywalizować w tradycyjnym systemie mecz i rewanż. To efekt pandemii koronawirusa oraz faktu, że rozgrywki rozpoczynają się z opóźnieniem.

Finał LE sezonu 2020/21 ma się odbyć w Gdańsku.

Legia Warszawa - Drita Gnjilane 2:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Paweł Wszołek (24), 2:0 Tomas Pekhart (43).

Żółte kartki: Legia - Mateusz Wieteska, Paweł Wszołek; Drita - Hamdi Namani.

Sędzia: Halis Ozkahya (Turcja).

Legia: Artur Boruc - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Michał Karbownik, Luquinhas (67. Bartosz Kapustka), Joel Valencia (63. Walerian Gwilia) - Tomas Pekhart (71. Jose Kante).

Drita: Faton Maloku - Vladica Brdarovski (66. Erjon Vuçaj), Fidan Gerbeshi, Ardian Cuculi, Ilir Blakcori - Xhevdet Shabani, Hamdi Namani, Bujar Shabani, Almir Ajzeraj (74. Festim Alidema) - Astrit Fazliu, Kastriot Rexha (56. Betim Haxhimusa).