Polakom udało się odczarować chorzowski stadion. Jedenastka Janasa 3:2 pokonała Austrię w eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech. Biało-czerwoni są o krok od mundialu!

Polacy rozpoczęli mecz z ogromną determinacją. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie meczu pierwszą bramkę zdobył Euzebiusz Smolarek. 10 minut później po akcji, w której uczestniczył Maciej Żurawski i Grzegorz Rasiak, rezultat meczu podwyższył na 2:0 Kamil Kosowski.

W pierwszej połowie Austriacy grali bardzo brutalnie, nie obyło się bez licznych fauli. Sędzia kilkakrotnie upominał naszych rywali. Pokazał również dwie żółte kartki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, pierwszego gola w 61. minucie zdobyli Austriacy. Polskiego piłkarza pokonał Linz. W 67. minucie rzut karny dla Polaków wywalczył Maciej Żurawski. Pierwszy strzał Polaka obronił austriacki piłkarz, ale "Żuraw" się nie poddał i dobił piłkę. Drugiego gola dla Austriaków w 80. minucie ponownie zdobył Linz. Austriak trafił do polskiej bramki trzeci raz w 84. min. Na szczęście był na spalonym i gol nie został uznany. Posłuchaj relacji naszych dziennikarzy Wojciecha Słonia i Pawła Sikory:

Reprezentacja Polski wyszła na mecz w składzie: bramkarz: 1- Artur Boruc; obrońcy: 4 - Marcin Baszczyński, 2 - Tomasz Kłos, 6 - Jacek Bąk, 3 - Tomasz Rząsa; pomocnicy: 8 - Euzebiusz Smolarek, 7 - Radosław Sobolewski, 10 - Mirosław Szymkowiak, 5 - Kamil Kosowski; atak: 11 - Grzegorz Rasiak, 9 - Maciej Żurawski.

Przypomnijmy, że rok temu biało-czerwoni w pierwszym starciu z Austriakami zdobyli Wiedeń, wygrywając 3-1. Jeżeli Polacy wygrają kolejny mecz z Walią, awansują do MŚ.

W pozostałych spotkaniach naszej grupy eliminacyjnej Anglia pokonała Walię 1-0, zaś Irlandia Północna wygrała z Azerbejdżanem 2-0. Po spotkaniu z Austrią, Polska została z 20 pkt. liderem grupy.