To był pokazowy atak furii. Rozwścieczony cypryjski tenisista Marcos Baghdatis zniszczył cztery rakiety podczas meczu drugiej rundy Australian Open. Każda z nich była warta około 300 dolarów. Film ilustrujący dzieło zniszczenia stał się hitem internetu.

Marcos Baghdatis w drugiej rundzie Australian Open spotkał się ze Szwajcarem Stanislasem Wawrinką. Cypryjczyk w niczym jednak nie przypominał zawodnika, który w 2006 roku dotarł do finału tej imprezy.

Czara goryczy przelała się, gdy Baghdatis przegrał swoje podanie na początku trzeciego seta. Korzystając z chwili przerwy, 26-latek postanowił odreagować. Wówczas wyciągał jedną rakietę po drugiej i każdą z nich niszczył, uderzając nią mocno o ziemię. Cały pokaz trwał niespełna 25 sekund.

Taki sposób rozładowania emocji ewidentnie pomógł Baghdatisowi, bo wygrał trzecią odsłonę dość gładko - 6:1. Na więcej jednak nie było go stać. Czwarty set należał do Szwajcara, który wygrał cały spotkanie w czterech setach (7:6, 6:4, 5:7, 6:1).

Film, który ilustruje, jak Baghdatis ciska o ziemię rakietami, stał się hitem internetu.