Atletico Madryt, pokonując w meczu finałowym w Hamburgu Fulham Londyn 2:1, zostało triumfatorem pierwszej edycji Ligi Europejskiej. Spotkanie zakończyło się po dogrywce. Po 90 minutach było 1:1.

Piłkarze Atletico szczęśliwie triumfowali w pierwszej edycji Ligi Europejskiej, dzięki dwóm bramkom strzelonym przez Diego Forlana, w tym decydującej pod koniec dogrywki. Hiszpanie, uważani za faworytów meczu, przez 90 minut gry wcale nie uzyskali zdecydowanej przewagi, przeciwnie - na początku drugiej połowy mieli poważne kłopoty, gdy zawodnicy Fulham zaatakowali.

W pierwszej połowie zespół angielski początkowo grał bardzo ostrożnie, ekipa Fulham kilka razy zaatakowała z kontry. Forlan w 32. minucie strzelił gola dającego jego zespołowi prowadzenie, pięć minut później do remisu doprowadził Davies.

W drugiej połowie oba zespoły po kilka razy nie wykorzystały dogodnych okazji strzeleckich, także początek dogrywki nie zmienił wyniku. Dopiero na niespełna 5 minut przed końcem doliczonego czasu Forlan po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Za straconą bramkę winy nie ponosi bramkarz Fulham Marc Schwarzer, który był zasłonięty przez obrońcę.

Atletico Madryt: David de Gea; Tomas Ujfalusi, Luis Perea, Alvaro Dominguez, Antonio Lopez; Jose Antonio Reyes (78-Eduardo Salvio), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao Sabrosa (68-Jose Manuel Jurado); Diego Forlan, Sergio Aguero (119-Juan Valera)

Fulham: Mark Schwarzer; Chris Baird, Aaron Hughes, Brede Hangeland, Paul Konchensky; Damien Duff (84-Erik Nevland), Dickson Etuhu, Danny Murphy (118-Jonathan Greening), Simon Davies; Zoltan Gera; Bobby Zamora (55-Clint Dempsey).