Obie polskie sztafety bez medalu, na 5 miejscu. Panowie biegli 4x100 m, panie 4x400. Poza podium znalazły się także Lidia Chojecka i Anna Jakubczak, które startowały w finale biegu na 1500 metrów.

Mistrzami olimpijskimi w sztafecie 4x100 zostali Brytyjczycy, którzy uzyskali czas 38.07. Na drugim miejscu byli Amerykanie (38.08), a na trzecim Nigeryjczycy (38.23). Z kolei w sztafecie 4x400 m zwyciężyły Amerykanki (3.19,01). Za nimi finiszowały Rosjanki (3.20,16) i Jamajki (3.22,00).

W finale biegu na 1500 metrów Lidia Chojecka była 6., a Anna Jakubczak - 7. Olimpijskie złoto wywalczyła Brytyjka Kelly Holmes; srebro Rosjanka Tatina Tomaszowa, a brąz Maria Cioncan z Rumunii. To już drugi złoty medal na olimpiadzie w Atenach 34-letniej zawodniczki z Wielkiej Brytanii.

Dodajmy, że w finałowym biegu Lidia Chojecka uzyskała drugi czas w karierze (3.59,27 jest zaledwie o 0,05 gorszy od należącego do niej rekordu Polski) i najlepszy w tym sezonie, a Anna Jakubczak poprawiła rekord życiowy o 1,28 s.