Borussia Dortmund awansowała do półfinału piłkarskiego Pucharu Niemiec po wyeliminowaniu zespołu Hoffenheim. Gospodarze zwyciężyli 3:2 po dogrywce, a przy pierwszej bramce asystował Jakub Błaszczykowski. W ekipie rywali cały mecz rozegrał Eugen Polanski.

Błaszczykowski wywalczył w 18. minucie rzut rożny, z którego sam dośrodkował w pole karne rywali. Piłka trafiła do ustawionego 12 metrów przed bramką Nevena Subotica, a Serb dał gospodarzom prowadzenie.

Dortmundczycy cieszyli się z niego przez niespełna dwie minuty. Do wyrównania doprowadził Kevin Volland, również wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 28. minucie zdobywca bramki dla gospodarzy popełnił duży błąd przy próbie przyjęcia piłki. Sytuację wykorzystał Brazylijczyk Roberto Firmino i Hoffenheim prowadziło 2:1.

Kwadrans po przerwie znów był remis. Bramkarza gości głową pokonał Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Taki wynik utrzymał się do końca drugiej połowy i sędzia zarządził dogrywkę.

Na dodatkowe 30 minut więcej sił zachowała BVB. Decydująca bramka padła w 107. minucie, a zdobył ją uderzeniem z dystansu Sebastian Kehl. W 120. minucie znakomitą szansę na wyrównanie miał nieupilnowany w polu karnym kapitan Hoffenheim Andreas Beck, ale jego strzał głową był niecelny.

Po ostatnim gwizdku radości z awansu nie krył trener Borussii Juergen Klopp, który podbiegł do swoich piłkarzy i cieszył się razem z nimi. DFB-Pokal to dla nich szansa, by uratować nieudany dla wicemistrza kraju sezon. Dortmundczycy odpadli już z Ligi Mistrzów, a w ekstraklasie zajmują dopiero 10. miejsce.

Borussia musiała radzić sobie w tym spotkaniu bez borykających się z drobnymi urazami Marco Reusa i Matsa Hummelsa. Ponadto w dalszym ciągu do zdrowia po kontuzji nie powrócił jeszcze Łukasz Piszczek. Błaszczykowski grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Awans do półfinału wywalczył we wtorek także rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie VfL Wolfsburg. "Wilki" pokonały przed własną publicznością Freiburg 1:0. Wicelider Bundesligi nie przegrał meczu u siebie od 27 listopada, kiedy uległ Evertonowi w Lidze Europejskiej 0:2.

W środę o miejsce w najlepszej czwórce powalczy Robert Lewandowski. Jego broniący trofeum Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, którego piłkarzem jest Sebastian Boenisch.

Z kolei jedyna drużyna spoza ekstraklasy Arminia Bielefeld podejmie Borussię Moenchengladbach.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na środę na godzinę 23., natomiast mecze odbędą się 28 i 19 kwietnia.