Asseco Resovia Rzeszów wygrała trzeci mecz półfinałowy Plus Ligi siatkarzy z Delectą Bydgoszcz 3:1. Po trzech spotkaniach wynik rywalizacji to 2:1.

Pierwsza partia spotkania należała do Delecty. Gospodarze od początku byli pasywni i apatyczni. Mieli ogromne problemy w przyjęciu (tylko 32 procent), nie kończyli ataków, popełniali błędy. Zespół z Bydgoszczy grał szybko i konsekwentnie. Miał też zdecydowanie lepszy atak. Ostatecznie wygrał pierwszego seta 25:20.

Resovia przebudziła się nagle w drugiej części spotkania, gdy goście znów zdobyli kilkupunktową przewagę. Gospodarze zaczęli grać skutecznie i energicznie, czym zepchnęli Delectę do głębokiej defensywy. Po asie Jochena Schoepsa Ressovia szybko odrobiła straty. Szkoleniowiec Delecty próbował odpowiedzieć na to zmianami w składzie. Rzeszowski zespół był jednak nie do zatrzymania.

W trzeciej odsłonie resoviacy kontynuowali ofensywę. Olieg Achrem zdobył asową zagrywką ósmy punkt (8:4). Za chwilę takim samym serwem popisał się Piotr Nowakowski (10:6). Bydgoszczanie nie pasowali (10:9), ale nie mieli też wiele do powiedzenia. W czwartym secie postanowili dążyć do tie-breaka. Nie pozwolili już gospodarzom na łatwe zdobywanie punktów i utrzymywanie bezpiecznej przewagi, a na tablicy wyników często pojawiał się remis. Ostatecznie Ressovia wygrała 25:23.